ניהול סיכוני נסיעות עסקים

כמות נסיעות העסקים של בעלי תפקידים בחברות וארגונים בינלאומיים עולה בהתמדה מידי שנה.

נסיעות עסקים משמשות לצורך: הגדלת החשיפה אל המוצר או השירות, הדרכות ושירות גלובאלי, לימודים והכשרות, שיתופי פעולה בינלאומיים, השתתפות בכנסים, הקמת משרדים והרחבת פעילות במדינות נוספות, ניהול ובקרה על סניפים ברחבי העולם, ועוד.

אתגרים חדשים

באמצעות נסיעות עסקיות של בעלי תפקידים רלוונטיים בארגון, ניתן בין היתר לפתוח דלתות ולהניע צמיחה בקנה מידה בינלאומי. לפיכך, אין זה מפתיע שמרבית הארגונים מסווגים נסיעות עסקיות כהשקעה ולא כעלות. למרות זאת, ככל ששוק הנסיעות העסקיות הבינלאומיות ממשיך לצמוח, שווקים חדשים מציגים לא רק הזדמנויות חדשות, אלא גם אתגרים חדשים שצריך להתגבר עליהם כדי לאפשר הצלחה עסקית.

במקביל להזדמנויות העסקיות עבור הארגון, סיכונים בנוגע לעובדים ולמידע עסקי רגיש בנסיעות עסקים הינם במגמת עלייה. בעידן הנוכחי עובדים בנסיעות עסקים יכולים לעבור בין מדינות ואזורים, כאשר רמת הסיכון ביניהם משתנה באופן קיצוני תוך שעות ספורות של טיסה. זה מציב אתגרים חדשים לניהול סיכוני נסיעות עסקים ברחבי העולם, ודרישה מתמדת לניהול סיכוני נסיעות גם בחברות בגודל בינוני.

העובדים והמנהלים שלכם נמצאים בסיכון בכל פעם שהם יוצאים לנסיעת עסקים: הם בולטים באוכלוסייה המקומית, הם מבקרים לעתים קרובות במקומות לא מוכרים, פעמים רבות עייפות ו jet-lag לאחר טיסות ארוכות, עשויים להשפיע על שיקול דעתם, וכן ישנם איומים בריאותיים וביטחוניים לא ידועים.

מנהלי אבטחה ועסקים רבים אינם בקיאים בנוף הגלובלי המשתנה במהירות של סיכוני נסיעות עסקיות, ולא תמיד הם מבינים במלואם את הסיכונים הרבים שעומדים בפני עובדים בנסיעות עסקים מטעם החברה והאם הם עומדים בתנאי החוק שלהם.

רגולציה

אי עמידה בהתחייבויות ו/או ברגולציה להגנה על עובדים בנסיעות עסקים מפני נזק הנראה לעין, עלול לעלות לחברה בצורה של פגיעה בעובדים, פגיעה בקניין רוחני של החברה, קנסות נרחבים, הפסד הכנסות בהווה ובעתיד, משבר עסקי, ירידה במחיר המניה, תביעה משפטית, פגיעה קשה במוניטין החברה, ואפילו במקרים קיצוניים פשיטת רגל.

הגן על האנשים שלך, הגן על העסק שלך!

להלן דוגמאות לסיכונים במהלך נסיעות עסקים עבור העובדים/מנהלים ועבור הארגון:

 • סיכון לביטחון אישי: מלחמת אזרחים, אסון טבע, פעולות טרור, תאונות דרכים, פעולות פשע מסוגים שונים, תקלות בטיחות, תקלות ובעיות בריאותיות
 • סיכוני מוניטין: שימוש לרעה בכספים, במידע או בנכסים מכל סוג – של הארגון; שימוש לא חוקי בנכסי החברה (פיסי ורוחני); יצירת קשר לא תקין עם גורמים מתחרים/עוינים
 • סיכוני אבטחת מידע וסייבר: זליגת מידע רגיש ממחשב ו/או טאבלט ו/או סמארטפון ו/או אמצעי אחסון דיגיטלי, גניבה/אובדן של ציוד אלקטרוני רגיש, חשיפת נכסי מידע רגיש של הארגון לריגול עסקי אלקטרוני ו/או אנושי, גניבה ו/או שכפול של דרכון/תעודה מזהה/רישיון מקצועי/תג עובד/כרטיס כניסה לחדר במלון, "מלכודת דבש" דיגיטלית ו/או אנושית
 • סיכוני ציוד ורכוש: אובדן ו/או גניבה של ציוד בעל ערך לעובד או לחברה במהלך העברות בטיסות, בנסיעות או במלון
 • סיכוני תפוקת עבודה ויעילות: תקלה/אובדן/גניבה של ציוד ומסמכים המיועדים לשימוש בתערוכה/מצגת/ניהול משא ומתן/מחקר/הצגה בפני גורמי חוק ורגולציה
 • סיכונים משפטיים: הסתבכות בעבירה על החוק המקומי או הבינלאומי; אי עמידה ברגולציה רלוונטית; בעיות בחוקי מיסים, שחיתות ושוחד; הסתבכות מול גורמי ממשל, מלוכה או דת

הצוות באמגון הינו בעל ניסיון רב שנים ומורכב ממומחים מתחומים שונים רלוונטיים. הגישה הייחודית והפרואקטיבית שלנו לניהול סיכוני נסיעות מקצה לקצה, מעניקה לארגונים פתרונות יצירתיים לצורך הפחתת הסיכונים והעלויות התפעוליות. בכך אנו מעניקים ללקוחות שלנו יתרון תחרותי בסביבת הסיכון הדינאמית של ימינו ובפועל גורמים לעליה ברמת הביטחון וברווחיות הארגון.

אנו משפרים תוכנית קיימת או בונים תוכנית אפקטיבית מחדש לניהול סיכוני נסיעות, אשר משקפת את התרבות, המדיניות והפרקטיקות הייחודיות של הארגון שלכם. בין היתר, באמצעות הערכת סיכונים ופערים, הגדרת תוכנית מתאימה, יעוץ והדרכה, ניטור סיכונים, מודיעין ומיפוי בכל השלבים, וכן סיוע ותגובה בינלאומיים.

לנו באמגון יש להציע פתרונות ייחודיים כגון:

 • הדרכות וסימולציות
 • מודיעין לפני ובמהלך הנסיעות אודות סיכונים שונים וכן אודות אנשים וחברות שעמם אמורים להיפגש
 • בניית ערכה ייחודית עבור נוסע עסקי, המכילה הנחיות והוראות, אמצעי אבטחה טכנולוגיים ומידע רלוונטיים
 • אמצעים טכנולוגיים לאבטחת הציוד בטיסות ובמלון
 • אמצעים טכנולוגיים לאבטחת העובדים ולמניעת ריגול ומעקב אחריהם
 • כלים להתמודדות עם מצבי חירום שונים
 • כלים טכנולוגיים לפיקוח וקבלת עדכונים במצב אמת
 • פתרונות אבטחת מידע איכותיים ואפקטיביים למחשוב, סלולר ואמצעי אחסון מידע, ועוד
 • יכולות גבוהות של תשאול, תחקור והפקת לקחים לאחר אירועים

אנחנו באמגון נצייד את הארגון כראוי בכלים ובמידע הדרושים לנסיעות עסקים בטוחות. יכולות ההכנה, הניטור, התקשורת וההדרכה שלנו יעזרו לך להגן על הנכסים היקרים ביותר שלך: המידע והעובדים.