הונאות/מעילות/גניבות

במקרים שבהם מתחרשת הונאה בעסקים, עלול הדבר לגרום לנזק כספי גבוה ביותר וכן לפגיעה במוניטין ולירידה מתמשכת ברווחיות ובביצועי העסק, עד כדי סגירת החברה בסופו של דבר.  במקרים של הונאה בעסקים חובה לתת תשומת לב מיידית וכן לשמר ראיות פוטנציאליות לשימוש בכל אקט חקירתי עתידי.

יועצים כלכליים ועורכי הדין יודעים היטב כי ללא טיפול מידי במקרה הונאה, המצב עלול להחמיר במהירות. ככל שהזמן עובר יהיה קשה יותר לחשוף את ההונאה ולאסוף ראיות.

מקריי הונאה בעסקים יכולים להתגלות באמצעות תצפית של אדם או מצלמות, דיווח אנונימי של עובד, מידע המסופק על ידי לקוח, קבלן משנה או כל צד שלישי, או אינדיקציה שמתקבלת במערכת בקרה פיננסית ו/או אבטחת מידע.

חברות בינלאומיות

כיום מרבית העסקים הינם גלובליים ועל כן הם פעילים במספר רב של מדינות שונות. לפיכך, מקרי ההונאה אינם מוגבלים על ידי גבולות גיאוגרפיים והם הופכים ליותר ויותר מתוחכמים. בדרך הם כלל מורכבים מאלמנטים מתחום פשעי מחשבים וסייבר, שכן מרבית המידע הרגיש בעסק נמצא במחשבים, שרתים (מקומיים או בענן) ובסלולר.

חברות וארגונים מעסיקים את אמגון לא תלות בסמכות השיפוטית באותה מדינה, היות והשיטות, כח האדם המיומן וכן הכלים הטכנולוגיים הייחודיים שעומדים לרשותנו, מביאים לתוצאות אפקטיביות ומהירות יותר. כך ניתן למזער נזקים בחברה, להעריך את הנזקים,  להציע אפשרויות לתיקון הליקויים, למנוע התרחשות מקרים דומים בעתיד וכן לחזור להגדלת הרווחים.

הגישה הרב תחומית שלנו מאפשרת לנו לשלב מגוון טכניקות ושיטות פעולה, תוך שימוש במתודולוגיות וטכנולוגיות מתקדמות ויצירתיות.

המתודולוגיה של הצוות שלנו כוללת בין היתר את השלבים הבאים (לפי סדר ומינון משתנים בהתאם למקרה ספציפי):

  • מחקר מעמיק של הנתונים הקיימים, לרבות הצלבות ואימותי מידע מול רשומות ומאגרים פתוחים, נתוני עובדים ולקוחות, וכל מידע זמין לציבור
  • ניתוח, תיוק והצגת הנתונים באופן פשוט וברור, לצורך הכנת תוכנית פעולה רלוונטית וקביעת הישגים נדרשים
  • תשאולים של גורמים רלוונטיים בתוך ומחוץ לחברה, לצורך השגת מידע מעמיק וראיות
  • חקירות רקע ברמות משתנות בהתאם לצורך, על אנשים וחברות
  • ביצוע מעקבים לעבר גורמים רלוונטיים, כדי לבחון התנהגות וביצוע פעולות בהקשר להונאה
  • הפעלת צוות חשבונאות חקירתית, לצורך גילוי דפוסים וראיות המצביעים על הונאה פיננסית ברשומות הרלוונטיות
  • חקירות מחשבים וסייבר, כדי לזהות, לשכפל ולנתח מידע דיגיטלי רלוונטי
  • מעבדה פורנזית, לצורך אימות חשד והשגת ראיות

לצוות באמגון יש ניסיון מוכח בינלאומי מול חברות גדולות עם פעילות ברחבי העולם. הצוות השיג הצלחות רבות במקרים שבהם התרחשה הונאה באמצעות, בין היתר, העברת כספים ללא הרשאות מתאימות, גניבת קניין רוחני, גניבת מוצרים ומלאי, חשבוניות מזויפות, הונאות במרחב הסייבר, וכן הפסדי כספים או מלאי בלתי מוסברים.